Sveicināti Izdevniecības RaKa mājas lapā!

Jautājumi un atbildes

Šajā sadaļā jums ir iespēja atrast atbildes uz dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar grāmatu lietošanu, iegādi un šīs mājas lapas lietošanu.

Gadījumā, ja neviena atbilde neatbild uz jums interesējošu jautājumu, lapas apakšā uzrakstiet savu jautājumu un mēs atbildēsim 24h laikā.

Lai atvērtu atbildi, vienkārši spiediet virsū jautājumam
1 Kas ir e- raka?
Tā ir interneta vietne, kurā par maksu uz noteiktu laiku var iznomāt piedāvātās grāmatas.
2 Ko nozīmē iznomāt?
Grāmata glabāsies izdevniecības serverī īpašā lasītāja kontā un uz iznomāto laiku būs pieejama caur internetu elektroniskā formā.
3 Kāpēc grāmatas var tikai iznomāt?
Tā kā grāmatas saglabājas izdevniecības serverī, autori tās var regulāri papildināt un lasītāji vienmēr saņems jaunāko versiju. Lielākā daļa no piedāvātajām grāmatām ir mācību grāmatas un lasītājiem vajadzīgas tikai mācību laikam. Arī cena iznomātām grāmatām ir zemāka. Ja tas nepieciešams, dažas no grāmatām var nopirkt arī drukātā versijā veikalos.
4 Kas jādara, lai iznomātu grāmatu?
Vispirms- jāreģistrējas un jāizveido savs konts. Mājaslapā var reģistrēties, aizpildot nepieciešamos laukus http://www.e-raka.lv/registracija. Ja jums ir konts portālā draugiem.lv vai facebook.com, tad reģistrācija nav nepieciešama. Mūsu mājaslapā jūs varat ieiet, izmantojot kādu no jau esošajiem sociālo portālu kontiem. Kad esat veicis reģistrāciju vai iegājis mūsu lapā caur sociālo tīklu kontiem, jums jāsameklē katalogā vēlamā grāmata un jāpievieno grozam. Tad grozs jāatver, jāizvēlas termiņu un jāapmaksā pirkums. Pēc pirkuma grāmatu varēsit apskatīt savā kontā. Papildus informāciju var atrast šeit http://www.e-raka.lv/lai-izmantotu-gramatu. Reģistrācijas laikā obligāti jāizlasa portāla lietošanas noteikumi.
5 Kā samaksāt par grāmatu?
Swedbank klienti var maksāt ar internetbankas palīdzību. Citu banku klienti var pieprasīt rēķinu uz savu e-pastu. Izīrētā grāmata parādīsies kontā, kad ziņas par samaksu nonāks līdz mums.
6 Kā var lasīt iznomātās grāmatas?
Jāpieslēdzas internetam un jāieiet savā kontā. Tur būs redzamas visas iznomātās grāmatas. Uzklikšķinot uz tās vāciņa, grāmata atvērsies lasīšanas režīmā. Tā būs pieejama uz visu nomas laiku. Īpaša programma grāmatas lasīšanai nav nepieciešama.
7 Vai grāmatas var lasīt tikai no tā datora, no kura tās nomātas?
Nē. Grāmatu lasīšanai var izmantot jebkuru datoru ar interneta pieslēgumu.
8 Vai manas nomātās grāmatas varēs izmantot arī citi?
Grāmatas varēs izmantot tas, kas zinās jūsu konta lietotājvārdu un paroli. Jūsu pienākums ir rūpēties par konfidencialitāti.
9 Vai grāmatas var nomāt arī skola?
Jā. Tādā gadījumā skola apmaksā pirkumu un katram skolēnam, kas būs grāmatas lietotājs, jāizveido savs konts un jāiepazīstas ar lietošanas noteikumiem. Skolai jāvienojas ar skolēnu, kā viņam jārīkojas skolas maiņas gadījumā. Precīzāk tehnisko risinājumus var apspriest ar palīdzības dienestu pa tālruni +371 26614907 (laikā no 9:00 – 17:00).
10 Kur iespējams iegūt plašāku informāciju?
Jautājumus var sūtīt uz e-pastu, kas norādīts lapā, vai arī laikā no 9:00 – 17:00 zvanīt pa tālruni +371 26614907 palīdzības dienestam.
captcha refresh